W niedzielę powraca A i B klasa

W niedzielę o godzinie 16 swoje pierwsze mecze w rundzie jesiennej zagrają obie nasze drużyny seniorskie. "Jedynka" zagra u siebie z Wawelem Wąwolnica, "dwójka" w Końskowoli z tamtejszym Powiślakiem II.

Z wąwolnickim zespołem graliśmy minimum 33 razy (15 razy wygraliśmy, 4 przegraliśmy, strzeliliśmy przynajmniej 62 bramki, straciliśmy minimum 24; wynik czternastu spotkań jest nieznany). Sędziami najbliższego meczu będą: Wiktor Słomka (jako główny), Maciej Jabłoński i Stanisław Staniszewski.

Historia meczów Garbarnia - Wawel:
08.09.1963: LZS Kurów - LZS Wąwolnica ?:?
wiosna 1964: LZS Wąwolnica - LZS Kurów 3:0 wo (goście wycofali się z rozgrywek)
sezony 1966/1967 i 1967/1968: nieznane wyniki meczów pomiędzy LZS-ami
16.09.1973: LZS Wąwolnica - LKS Kurów 0:3 wo /na boisku 1:3 (1:1), Czajkowski, W. Białkowski, sam./
14.07.1974: LKS - LZS 6:2 (4:1), W. Kuszyk 4, Księżniak (k), Mamcarz
sezony 1984/1985, 1985/1986 i 1986/1987: nieznane wyniki meczów pomiędzy Kurowianką a LZS-em
20.09.1987: LZS - Kurowianka ?:?
19.06.1988: Kurowianka - LZS 3:0 wo
02.10.1988: LZS - Kurowianka 2:4
28.05.1989: Kurowianka - LZS 1:2
03.09.1989: Garbarnia - LZS 3:1
13.05.1990: LZS - Garbarnia 0:3 wo (brak listy piłkarzy gospodarzy), na boisku 5:4
14.11.1993: Wawel - Garbarnia ?:?
26.06.1994: Garbarnia - Wawel ?:?
15.10.1995: Garbarnia - Wawel 1:0 (1:0), Aftyka
06.06.1996: Wawel - Garbarnia 1:5 (1:2), Gajewski 2, Aftyka 2, Gajda
sierpień 2001: Wawel - Garbarnia 6:2 (2:2), Dalentka, ?
18.11.2001: Garbarnia - Wawel 0:1 (0:0)
28.09.2003: Garbarnia - Wawel 6:1, Dziak 2, Próchniak 2, ?, ?
09.05.2004: Wawel - Garbarnia 2:4, Dziewicki 2, Szymański, Dziak
16.08.2015: Wawel - Garbarnia 0:2 (0:0), Mazurkiewicz, Maleszyk
03.04.2016: Garbarnia - Wawel 4:0 (1:0), Figiel 2, Kopeć, Gotowała
13.11.2016: Garbarnia - Wawel 4:2 (3:2), Wałach 2, M. Zlot, Hajduk (k)
11.06.2017: Wawel - Garbarnia 0:7 (0:5), Stelmach 2, Wiejak, Kar. Głowacki, Wałach (k), Mazurkiewicz, Wolszczak
17.08.2018: Wawel - Garbarnia 1:4 (1:3), Figiel, Wałach, K. Rukasz, Bieniek
Znani strzelcy bramek dla nas: Włodzimierz Kuszyk 4, Rafał Wałach 4, Andrzej Aftyka 3, Wojciech Dziak 3, Przemysław Figiel 3, Łukasz Dziewicki 2, Ireneusz Gajewski 2, Marcin Mazurkiewicz 2, Mateusz Próchniak 2, Damian Stelmach 2, Władysław Białkowski, Mateusz Bieniek, Marek Czajkowski, Grzegorz Dalentka, Dariusz Gajda, Karol Głowacki, Hubert Gotowała, Mirosław Hajduk, Kamil Kopeć, Stefan Księżniak, Marcin Maleszyk, Aleksander Mamcarz, Kacper Rukasz, Michał Szymański, Maciej Wiejak, Paweł Wolszczak, Michał Zlot, gol samobójczy

Pojedynki pomiędzy innymi zespołami z gmin Kurów i Wąwolnica:
piłka nożna:

Clementovia Klementowice - LZS Wąwolnica (3 mecze: 0 wygranych Clementovii, 1 remis, 2 porażki, bramki: 4-8 + 7 wyników nieznanych)
zawody sportowo-pożarnicze:
Kolonia Klementowice - OSP Karmanowice (1: 1 0 0)
OSP Klementowice - OSP Rąblów (2: 1 0 1)
OSP Kłoda - OSP Celejów (2: 2 0 0)
OSP Kłoda - OSP Karmanowice (0: 0 0 0 + 1 ?)
OSP Kłoda - OSP Łopatki (0: 0 0 0 + 1 ?)
OSP Kłoda - OSP Rąblów (3: 3 0 0 + 1 ?)
OSP Kłoda - OSP Rąblów (1: 1 0 0) /kobiety/
OSP Płonki - OSP Karmanowice (3: 3 0 0)
OSP Płonki - OSP Rąblów (3: 3 0 0)

Pozostałe mecze XIV kolejki:
Hetman - Ciecierzyn (S15, Puławy)
Gabaryty - Wilki (N12)
Drzewce - Orły (N15)
Góra - GLKS (N15:30)
Żyrzyniak - Wodniak (N16)
Błękitni - Amator (N16)

W jedynym meczu Garbarni II z Powiślakiem II wygraliśmy 2:1. Sędziami niedzielnego meczu będą: Andrzej Piec (jako główny), Piotr Sikora i Bartosz Wawer. 

Historia meczów Garbarnia II - Powiślak II:
19.08.2018: Garbarnia II - Powiślak II 2:1 (1:0), P. Rukasz (k), Bieniek
Strzelcy bramek dla Garbarni: Mateusz Bieniek, Patryk Rukasz

Pojedynki pomiędzy innymi zespołami z gmin Kurów i Końskowola:
piłka nożna:
Garbarnia - Powiślak (23 mecze: 9 naszych wygranych, 1 remis, 13 porażek, bramki: 30-37)
Kurowianka (LZS, LKS) Kurów - Strażak (LZS, Amazonka) Końskowola (21: 5 2 3 32-25 + 11 nieznanych wyników)
Garbarnia (Kurowianka) - LZS Stary Pożóg (12: 7 0 2 34-18 + 3 ?)
Clementovia (LZS) Klementowice - LZS Końskowola (8: 0 0 0 0-0 + 8 ?)
zawody sportowo-pożarnicze:
Kolonia Klementowice - OSP Młynki (2: 0 0 2)
Kolonia Klementowice - OSP Stary Pożóg (1: 0 0 1)
Kolonia Klementowice - OSP Witowice (2: 0 0 2)
OSP Klementowice - OSP Młynki 1 (1 0 0)
OSP Klementowice - OSP Stary Pożóg (3: 2 0 1)
OSP Klementowice - OSP Witowice (1: 1 0 0)
OSP Kłoda - OSP Młynki (2: 1 0 1)
OSP Kłoda - OSP Sielce (2: 2 0 0)
OSP Kłoda - OSP Stary Pożóg (4: 3 0 1)
OSP Kłoda - OSP Witowice (2: 1 0 0 + 1 ?)
OSP Kurów - OSP Młynki (2: 0 0 1 + 1 ?)
OSP Kurów - OSP Młynki (1: 0 0 1)
OSP Kurów - OSP Witowice (1: 0 0 1)
OSP Płonki - OSP Chrząchów (2: 2 0 0)
OSP Płonki - OSP Końskowola (1: 0 0 1)
OSP Płonki - OSP Młynki (4: 1 0 3)
OSP Płonki - OSP Stary Pożóg (3: 2 0 1)
OSP Płonki - OSP Witowice (2: 1 0 1)
LZF Kurów - OSP Młynki (3: 0 0 1 + 2 ?)

Pozostałe mecze niedzielnej XIV kolejki:
GKS - Poraj (11)
Stal II - Cisy (11)
Legion - Drako (12, Bogucin)
SKS - Dąbrowiak (12, Puławy)
Jaworzanka - Zawisza (12, Szczekarków)
pauza: Serokomla

Młodzież:
juniorzy młodsi, trampkarze młodsi, młodzicy, młodzicy młodsi, orlicy młodsi jeszcze nie rozpoczną sezonu w ten weekend

Linki do wyników na żywo:
Garbarnia - Wawel: https://regiowyniki.pl/mecz/20640/Pilka_Nozna/Lubelskie/Klasa_A/ 
Powiślak II - Garbarnia II: https://regiowyniki.pl/mecz/20653/Pilka_Nozna/Lubelskie/Klasa_B/