Start w Wąwolnicy, debiut "dwójki" z Powiślakiem II

Start w Wąwolnicy, debiut "dwójki" z Powiślakiem II

14/08/2018 | 13:48
Piotr Siczek

W nadchodzący weekend rozpoczną się rozgrywki lubelskich klas A i B. W tym sezonie po raz pierwszy w historii zagrają nasze dwie drużyny seniorskie, ich przeciwnikami będą beniaminkowie. Pierwsza zagra w piątek o godzinie 18 w Wąwolnicy z Wawelem, a "dwójka" w sobotę o 17:30 u siebie z Powiślakiem II Końskowola.

Z wąwolnickim zespołem graliśmy minimum 32 razy (14 razy wygraliśmy, 4 przegraliśmy, strzeliliśmy przynajmniej 58 bramek, straciliśmy minimum 23; wynik czternastu spotkań jest nieznany). Sędziami piątkowego meczu będą: Mateusz Pizoń (jako główny), Przemysław Dzieliński i Bartosz Wawer.

Historia meczów Garbarnia - Wawel:
08.09.1963: LZS Kurów - LZS Wąwolnica ?:?
wiosna 1964: LZS Wąwolnica - LZS Kurów 3:0 wo (goście wycofali się z rozgrywek)
sezony 1966/1967 i 1967/1968: nieznane wyniki meczów pomiędzy LZS-ami
16.09.1973: LZS Wąwolnica - LKS Kurów 0:3 wo /na boisku 1:3 (1:1), Czajkowski, W. Białkowski, sam./
14.07.1974: LKS - LZS 6:2 (4:1), W. Kuszyk 4, Księżniak (k), Mamcarz
sezony 1984/1985, 1985/1986 i 1986/1987: nieznane wyniki meczów pomiędzy Kurowianką a LZS-em
20.09.1987: LZS - Kurowianka ?:?
19.06.1988: Kurowianka - LZS 3:0 wo
02.10.1988: LZS - Kurowianka 2:4
28.05.1989: Kurowianka - LZS 1:2
03.09.1989: Garbarnia - LZS 3:1
13.05.1990: LZS - Garbarnia 0:3 wo (brak listy piłkarzy gospodarzy), na boisku 5:4
14.11.1993: Wawel - Garbarnia ?:?
26.06.1994: Garbarnia - Wawel ?:?
15.10.1995: Garbarnia - Wawel 1:0 (1:0), Aftyka
06.06.1996: Wawel - Garbarnia 1:5 (1:2), Gajewski 2, Aftyka 2, Gajda
sierpień 2001: Wawel - Garbarnia 6:2 (2:2), Dalentka, ?
18.11.2001: Garbarnia - Wawel 0:1 (0:0)
28.09.2003: Garbarnia - Wawel 6:1, Dziak 2, Próchniak 2, ?, ?
09.05.2004: Wawel - Garbarnia 2:4, Dziewicki 2, Szymański, Dziak
16.08.2015: Wawel - Garbarnia 0:2 (0:0), Mazurkiewicz, Maleszyk
03.04.2016: Garbarnia - Wawel 4:0 (1:0), Figiel 2, Kopeć, Gotowała
13.11.2016: Garbarnia - Wawel 4:2 (3:2), Wałach 2, M. Zlot, Hajduk (k)
11.06.2017: Wawel - Garbarnia 0:7 (0:5), Stelmach 2, Wiejak, Kar. Głowacki, Wałach (k), Mazurkiewicz, Wolszczak
Znani strzelcy bramek dla nas: Włodzimierz Kuszyk 4, Andrzej Aftyka 3, Wojciech Dziak 3, Rafał Wałach 3, Łukasz Dziewicki 2, Przemysław Figiel 2, Ireneusz Gajewski 2, Marcin Mazurkiewicz 2, Mateusz Próchniak 2, Damian Stelmach 2, Władysław Białkowski, Marek Czajkowski, Grzegorz Dalentka, Dariusz Gajda, Karol Głowacki, Hubert Gotowała, Mirosław Hajduk, Kamil Kopeć, Stefan Księżniak, Marcin Maleszyk, Aleksander Mamcarz, Michał Szymański, Maciej Wiejak, Paweł Wolszczak, Michał Zlot, gol samobójczy

Pojedynki pomiędzy innymi zespołami z gmin Kurów i Wąwolnica:
piłka nożna:

Clementovia Klementowice - LZS Wąwolnica (3 mecze: 0 wygranych Clementovii, 1 remis, 2 porażki, bramki: 4-8 + 7 wyników nieznanych)
zawody sportowo-pożarnicze:
Kolonia Klementowice - OSP Karmanowice (1: 1 0 0)
OSP Klementowice - OSP Rąblów (2: 1 0 1)
OSP Kłoda - OSP Celejów (2: 2 0 0)
OSP Kłoda - OSP Karmanowice (0: 0 0 0 + 1 ?)
OSP Kłoda - OSP Łopatki (0: 0 0 0 + 1 ?)
OSP Kłoda - OSP Rąblów (3: 3 0 0 + 1 ?)
OSP Kłoda - OSP Rąblów (1: 1 0 0) /kobiety/
OSP Płonki - OSP Karmanowice (3: 3 0 0)
OSP Płonki - OSP Rąblów (3: 3 0 0)

Pozostałe mecze I kolejki:
Wodniak - Żyrzyniak (S11)
Amator - Błękitni (S11)
Ciecierzyn - Hetman (N15)
GLKS - Góra (N17)
Orły - Drzewce (N17, Bochotnica)
Wilki - Gabaryty (N18, Szczekarków)

Sędziami pierwszego oficjalnego meczu Garbarni II w historii będą: Emilian Wojdat (jako główny), Mariusz Bolek i Paweł Borzęcki. Z pierwszą drużyną Powiślaka nasz pierwszy zespół grał 23 oficjalne mecze (9 naszych wygranych, 1 remis, 13 porażek, bramki: 30-37).

Historia meczów Garbarnia - Powiślak:
11.03.2001: Powiślak - Garbarnia 0:2 (0:0), T. Brzozowski (k), sam.
27.10.2002: Powiślak - Garbarnia 1:5
01.06.2003: Garbarnia - Powiślak 2:0
15.08.2003: Powiślak - Garbarnia 0:3
31.08.2003: Garbarnia - Powiślak 1:2
04.04.2004: Powiślak - Garbarnia 3:1
15.08.2004: Powiślak - Garbarnia 4:1
10.10.2004: Powiślak - Garbarnia 0:1
22.05.2005: Garbarnia - Powiślak 1:2
02.10.2005: Powiślak - Garbarnia 0:0
07.05.2006: Garbarnia - Powiślak 3:1 (1:0), Próchniak 2, Wójciak
03.09.2006: Garbarnia - Powiślak 3:2 (2:0), Pękała 2, Nowocień
15.04.2007: Powiślak - Garbarnia 1:0 (0:0)
29.08.2007: Powiślak - Garbarnia 3:0 (0:0)
06.04.2008: Garbarnia - Powiślak 1:0 (0:0), Wałach
28.09.2008: Garbarnia - Powiślak 3:1 (1:0), Wójciak 2, Haba
17.05.2009: Powiślak - Garbarnia 3:0 wo (goście dokonali pięciu zmian), na boisku 1:4 (0:1), Wójciak 2, Pękała, Sadurski
27.09.2009, Wola Przybysławska: Garbarnia - Powiślak 1:2 (1:1), Wałach
09.05.2010: Powiślak - Garbarnia 2:0 (0:0)
31.10.2010: Garbarnia - Powiślak 1:4 (1:0), Wójciak
12.06.2011: Powiślak - Garbarnia 1:0 (0:0)
23.10.2011: Powiślak - Garbarnia 1:0 (0:0)
27.05.2012: Garbarnia - Powiślak 1:4 (0:2), Skorupski
Znani strzelcy bramek dla Garbarni: Kamil Wójciak 6, Krzysztof Pękała 3, Mateusz Próchniak 2, Rafał Wałach 2, Tomasz Brzozowski, Tomasz Haba, Adam Nowocień, Marek Sadurski, Karol Skorupski, gol samobójczy

Pojedynki pomiędzy innymi zespołami z gmin Kurów i Końskowola:
piłka nożna:

Kurowianka (LZS, LKS) Kurów - Strażak (LZS, Amazonka) Końskowola (21: 5 2 3 32-25 + 11 nieznanych wyników)
Garbarnia (Kurowianka) - LZS Stary Pożóg (12: 7 0 2 34-18 + 3 ?)
Clementovia (LZS) Klementowice - LZS Końskowola (8: 0 0 0 0-0 + 8 ?)
zawody sportowo-pożarnicze:
Kolonia Klementowice - OSP Młynki (2: 0 0 2)
Kolonia Klementowice - OSP Stary Pożóg (1: 0 0 1)
Kolonia Klementowice - OSP Witowice (2: 0 0 2)
OSP Klementowice - OSP Młynki 1 (1 0 0)
OSP Klementowice - OSP Stary Pożóg (3: 2 0 1)
OSP Klementowice - OSP Witowice (1: 1 0 0)
OSP Kłoda - OSP Młynki (2: 1 0 1)
OSP Kłoda - OSP Sielce (2: 2 0 0)
OSP Kłoda - OSP Stary Pożóg (4: 3 0 1)
OSP Kłoda - OSP Witowice (2: 1 0 0 + 1 ?)
OSP Kurów - OSP Młynki (2: 0 0 1 + 1 ?)
OSP Kurów - OSP Młynki (1: 0 0 1)
OSP Kurów - OSP Witowice (1: 0 0 1)
OSP Płonki - OSP Chrząchów (2: 2 0 0)
OSP Płonki - OSP Końskowola (1: 0 0 1)
OSP Płonki - OSP Młynki (4: 1 0 3)
OSP Płonki - OSP Stary Pożóg (3: 2 0 1)
OSP Płonki - OSP Witowice (2: 1 0 1)
LZF Kurów - OSP Młynki (3: 0 0 1 + 2 ?)

Pozostałe mecze I kolejki:
Poraj - GKS (N11)
Zawisza - Jaworzanka (N11, Wola Przybysławska /Garbów/)
Dąbrowiak - SKS (N17, Dąbrowa Wronowska)
Cisy - Stal II (N17)
Drako - Legion (N17, Kowala Druga)
pauza: Serokomla

Młodzież:
juniorzy młodsi, trampkarze młodsi, młodzicy, młodzicy młodsi, orlicy młodsi jeszcze nie rozpoczną sezonu w ten weekend

Linki do wyników na żywo:
Wawel - Garbarnia: https://regiowyniki.pl/mecz/17850/Pilka_Nozna/Lubelskie/Klasa_A/
Garbarnia II - Powiślak II: https://regiowyniki.pl/mecz/17867/Pilka_Nozna/Lubelskie/Klasa_B/