Aktualna sytuacja w ligach lubelskich (cz. 4 - sezon 2021/2022)

Liczba spadkowiczów z lubelskiej klasy okręgowej zależała od lig II-IV. W zestawieniu zastosowano oficjalną pisownię nazw klubów według Krajowego Rejestru Sądowego oraz oficjalne nazwy miejscowości, w którym się dany klub znajduje - np. Zawisza Garbów to Zawisza Garbów (Wola Przybysławska) /siedziba klubu to ulica Zawiszy Czarnego w Garbowie, ale znajduje się na gruntach Woli Przybysławskiej, a Sokół Konopnica to Sokół Konopnica (Kozubszczyzna).

Z II ligi spadł m.in. Hutnik Kraków, w jego miejsce zagra Siarka Tarnobrzeg, która wygrała III ligę. Z niej spadła z "lubelskich" drużyn Tomasovia Tomaszów Lubelski, którą zastąpi Lublinianka Lublin.

Z IV ligi spadnie 8 drużyn. Jedyną niewiadomą jest ewentualne utrzymanie POM-u/Iskry Piotrowice, który wygrał w sobotę 4:1 z Hetmanem Zamość. Gryf Zamość (Zawada) stracił bramkę ze Spartą Rejowiec w doliczonym czasie gry, przez co nie wiadomo jeszcze która z trzech drużyn się utrzyma.

Stan na dzień 13.06.2022, niewykluczone wycofania drużyn - szczególnie z klasy B


IV LIGA:
15. Gryf Zamość (Zawada) 33 mecze/46 punktów (ostatni mecz: -Orlęta Łuków)
16. POM/Iskra Piotrowice 33/46 (Huczwa Tyszowce-)
17. Sparta Rejowiec Fabryczny 33/43 (Igros Krasnobród-)

POM/Iskra spadnie do lubelskiej klasy okręgowej wyłącznie jeżeli Gryf i POM przegrają swoje mecze, a Sparta wygra - wtedy będzie decydowała tabela między trzema drużynami (w niej zespół z powiatu lubelskiego byłby najgorszy).

KLASA OKRĘGOWA (1 - awans, 14-16 spadek /w przypadku spadku POM-u 13 gra baraż ze Stokiem - najlepszym wicemistrzem z A/):
pewny awans: Stal Poniatowa
pewne utrzymanie: Cisowianka Drzewce, Janowianka Janów Lubelski, Piaskovia Piaski, Sygnał Lublin, Orion Niedrzwica Duża, MKS/Unia Bełżyce, Polesie Kock, Sokół Konopnica (Kozubszczyzna), MKS/Ruch Ryki, Avia II Świdnik
12. LKS Stróża 29/32 (38; -MKS/Ruch)
13. Wisła II Puławy 29/31 (37; -Błękit) - w przypadku zrównania się punktami LKS-u i Wisły II, lepszy bilans meczów między sobą ma Wisła II
pewny spadek: GARBARNIA KURÓW, Wisła Annopol, Błękit Cyców

KLASA A (awans 1 + baraże dwóch najlepszych wicemistrzów /jeżeli spadnie POM, to baraż zagra najlepszy wicemistrz/; 13-14 spadek):
pewny awans: Ruch Popkowice (gr. I), KS Góra Puławska (gr. II), Tur Milejów (Milejów-Osada, gr. III)
pewny baraż: Stok Zakrzówek (najlepszy wicemistrz. gr. I)
szansa na baraż: z grupy II Cisy Nałęczów 25/56 77-36 (ostatni mecz: GLKS-) i Hetman Gołąb 25/54 83-30 (-Wilki), z III Trawena Trawniki 25/55 70-36 (-Tur)
pewna gra w I grupie: Wieś Poniatowa, Perła Borzechów, Orzeł Urzędów, Stal II Kraśnik, Unia Wilkołaz (Wilkołaz Pierwszy), GKS Gościeradów (Gościeradów Ukazowy)
pewna gra w II grupie: Amator Rososz-Leopoldów, Żyrzyniak Żyrzyn, Wilki Wilków (Szczekarków-Kolonia), Serokomla Janowiec, Wodniak Piotrawin-Łaziska, GLKS Michów, Mazowsze Stężyca, Drako Kowala (Kowala Pierwsza), KS Bogucin
pewna gra w III grupie: GKS Niemce, LKS Kamionka, GLKS Głusk (Dominów), Perła Megiew, LKS Biskupice, Victoria Rybczewice, Avenir Jabłonna (Jabłonna-Majątek), LKS Wierzchowiska, Rohland Tuszów
walka o utrzymanie w grupie I (jeden z tych klubów spadnie): LKS Potok Wielki (Osinki) 25/28, Płomień Trzydnik Duży (Węglinek) 24/27, LKS Kowalin 25/26, Iskra Krzemień (Krzemień Pierwszy) 25/26, Tęcza Kraśnik 25/25

walka o utrzymanie w grupie III (jeden z tych klubów spadnie): Ludwiniak Ludwin 24/17, Piotrcovia Piotrków (Piotrków-Kolonia) 25/15
pewny spadek: GLKS Elżbieta (wycofanie z I grupy), Orły Kazimierz Dolny i Kadet Lisów (gr. II), GKS Niedźwiada (gr. III)

KLASA B (awans 1-2)
pewny awans: GLKS Polichna (P. Czwarta; gr. I), Czarni Dęblin (gr. II), KS Nasutów (gr. III)
walka o awans: Sprint Wierzchowiska (W. Pierwsze) 25/54, Granit II Bychawa 25/52 (gr. I), GSKS Leokadiów 23/52, Powiślak II Końskowola 23/51 (gr. II), Centro-Chem Turka 25/59, Czarni Pliszczyn 25/57 (gr. III)
pewna gra w I grupie: Sygnał Chodel, Czarni Puszno (P. Godowskie), ULKS Dzierzkowice (Terpentyna), Roztoczanie Chrzanów, Poraj Kraczewice (K. Prywatne), Roztocze Batorz, LKS II Stróża, Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska (Plizin), Wisła Józefów (J. nad Wisłą), Pogoń Trzebiesza, Perła Rudnik (R. Szlachecki)
pewna gra w II grupie: Zawisza Garbów (Wola Przybysławska), Legion Tomaszowice, GARBARNIA II KURÓW, Laskowia Baranów, Stacja Nałęczów (Drzewce-Kolonia), Gabaryty Dęblin, Wawel Wąwolnica, Orlęta Nowodwór, Piekiełko Przykwa, GKS Abramów
pewna gra w III grupie: Wodnik Uścimów (Stary U.), Huragan Siostrzytów, Tajfun Ostrów Lubelski, KS Serniki (Wola Sernicka), KS Ciecierzyn, Oleśnia Oleśniki, LZS Krężnica Jara, KS Uniszowice, Krzczonovia Krzczonów, Sparta Lublin, Vir Dorohucza