Aktualna sytuacja w ligach lubelskich (cz. 3 - sezon 2021/2022)

Liczba spadkowiczów z lubelskiej klasy okręgowej zależała od lig II-IV. W zestawieniu zastosowano oficjalną pisownię nazw klubów według Krajowego Rejestru Sądowego oraz oficjalne nazwy miejscowości, w którym się dany klub znajduje - np. Zawisza Garbów to Zawisza Garbów (Wola Przybysławska) /siedziba klubu to ulica Zawiszy Czarnego w Garbowie, ale znajduje się na gruntach Woli Przybysławskiej, a Sokół Konopnica to Sokół Konopnica (Kozubszczyzna).

II liga /koniec rozgrywek/ (spadek 15-18 /jedna do III ligi grupy IV/: HUTNIK KRAKÓW, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Sokół Ostróda, GKS Bełchatów


III liga (awans 1, spadek 15-18):
awans lub utrzymanie: Siarka Tarnobrzeg, Probudex Łagów, CHEŁMIANKA CHEŁM
pewne utrzymanie: AVIA ŚWIDNIK, Podhale Nowy Targ, Cracovia II Kraków, KSZ Ostrowiec Świętokrzyski, Wisłoka Dębica, Unia Tarnów, Stal Stalowa Wola, ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI, Czarni Połaniec, Sokół Sieniawa, MKS/PODLASIE BIAŁA PODLASKA
pewny spadek: Korona Rzeszów, Wisła Sandomierz, TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI, Wólczanka Wólka Pełkińska


IV liga (awans 1, spadek 17-24):
awans lub utrzymanie: LUBLINIANKA LUBLIN, STAL KRAŚNIK
pewne utrzymanie: ŚWIDNICZANKA ŚWIDNIK, MOTOR II LUBLIN, Huragan Międzyrzec Podlaski, Start Krasnystaw, Kryształ Werbkowice, GRANIT BYCHAWA, GÓRNIK II ŁĘCZNA, Grom Różaniec, OPOLANIN OPOLE LUBELSKIE, POWIŚLAK KOŃSKOWOLA, Orlęta Łuków, MKS/LEWART LUBARTÓW
14. Gryf Zamość (Zawada) 32 mecze/46 punkty (max 52; pozostałe mecze: Sparta-, -Orlęta)
15. POM/ISKRA PIOTROWICE 32/43 (49; -Hetman, Huczwa-)
16. Sparta Rejowiec Fabryczny 32/40 (46; -Gryf, Igros-)
17. Lutnia Piszczac 32/37 (43; -Brat, Hetman-)
18. Huczwa Tyszowce 32/37 (43; MKS/Lewart-, -POM/Iskra)
pewny spadek: LKS/Włodawianka Włodawa, Kłos Chełm (Pokrówka), Hetman Zamość, Igros Krasnobród, Brat Siennica Nadolna  


LEW

GRY

POM

SPA

LUT

HUC

LEW


5-0

1-2

0-0



GRY

1-0


1-1

6-2



POM

2-2

1-3


0-1

4-2

0-2

SPA

0-2


0-2


0-0

0-2

LUT



2-0

0-1


3-2

HUC




1-1

0-0




Klasa okręgowa (awans 1; 14-16 spadek /w przypadku spadku POM-u 13 gra baraż z najlepszym wicemistrzem z A/):
pewny awans: Stal Poniatowa
pewne utrzymanie: Janowianka Janów Lubelski, Cisowianka Drzewce, Piaskovia Piaski, Sygnał Lublin, Orion Niedrzwica Duża, MKS/Unia Bełżyce, Polesie Kock
9. Sokół Konopnica (Kozubszczyzna) 28/33 (39; -Wisła, Cisowianka-)
10. Avia II Świdnik 28/32 (38; -LKS, GARBARNIA-)
11. LKS Stróża 28/32 (38; Avia II-, -MKS/Ruch)
12. MKS/Ruch Ryki 28/32 (38; -Wisła II, LKS-)
13. Wisła II Puławy 27/28 (37; -GARBARNIA, MKS/Ruch-, -Błękit)
14. GARBARNIA KURÓW 27/27 (36; Wisła II-, Stal-, -Avia II)
pewny spadek: Wisła Annopol, Błękit Cyców


Klasa A (awans 1 + baraże dwóch najlepszych wicemistrzów /jeżeli spadnie POM, to baraż zagra najlepszy wicemistrz; 13-14 spadek):

1

RuchZadworze Popkowice (awans)

KS Góra Puławska 24/61

Trawena Trawniki 24/55

2

Stok Zakrzówek 25/58

Cisy Nałęczów 24/56

Tur Milejów (M.-Osada) 23/54

3

Wieś Poniatowa

Hetman Gołąb 24/51

GKS Niemce

4

Perła Borzechów

Amator Rososz-Leopoldów (R.)

LKS Kamionka

5

Orzeł Urzędów

Żyrzyniak Żyrzyn

GLKS Głusk (Dominów)

6

Stal II Kraśnik

Wilki Wilków (Szczekarków-Kolonia)

Perła Mełgiew

7

Unia Wilkołaz (W. Pierwszy)

Serokomla Janowiec

LKS Biskupice

8

GKS Gościeradów (G. Ukazowy)

Wodniak Łaziska-Piotrawin (P.)

Avenir Jabłonna (J.-Majątek)

9

GLKS Potok Wielki (Osinki) 24/28

GLKS Michów 24/25

Victoria Rybczewice

10

LKS Kowalin 24/26

Mazowsze Stężyca 24/24

LKS Wierzchowiska

11

Iskra Krzemień (K. Pierwszy) 24/26

Drako Kowala (K. Pierwsza) 24/23

Rohland Tuszów

12

Tęcza Kraśnik 25/25

KS Bogucin 24/22

Ludwiniak Ludwin 23/16

13

Płomień Trzydnik Duży (Węglinek) 23/24

Orły Kazimierz (K. Dolny) 24/19

Piotrcovia Piotrków (P.-Kolonia) 24/15

14

GLKS Elżbieta (wycofanie)

Kadet Lisów 24/16

GKS Niedźwiada (spadek)


Klasa B (awans 1,2): 

1

GLKS Polichna (P. Czwarta) (awans)

Czarni Dęblin (awans)

KS Nasutów (awans)

2

Sprint Wierzchowiska (W. Pierwsze) 23/51

Powiślak II Końskowola 23/51

Centro-Chem Turka 24/56

3

Granit II Bychawa 23/49

GSKS Leokadiów 21/47

Czarni Pliszczyn 23/51

4

Roztoczanie Chrzanów 23/44

Zawisza Garbów (Wola Przybysławska) 21/45

Wodnik Uścimów (Stary U.)

5

Sygnał Chodel

Legion Tomaszowice

Tajfun Ostrów Lubelski

6

ULKS Dzierzkowice (Terpentyna) 22/40

Garbarnia II Kurów

WspólnyCel Wola Sernicka

7

Czarni Puszno (P. Godowskie) 22/39

Stacja Nałęczów (Drzewce-Kolonia)

Huragan Siostrzytów

8

Poraj Kraczewice (K. Prywatne)

Laskowia Baranów

KS Ciecierzyn

9

LKS II Stróża

Gabaryty Dęblin

Oleśnia Oleśniki

10

Roztocze Batorz

Wawel Wąwolnica

LZS Krężnica Jara

11

Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska (Plizin)

Orlęta Nowodwór

KS Uniszowice

12

Wisła Józefów nad Wisłą

Piekiełko Przykwa

Sparta Lublin

13

Pogoń Trzebiesza

GKS Abramów

Krzczonovia Krzczonów

14

Perła Rudnik (R. Szlachecki)

 

Vir Dorohucza